Školní kolo recitační soutěže žáků II. stupně

Závěr pololetí přináší nejen žákům, ale i učitelům mnoho stresových situací. Jestli je však v tomto čase maximálního vytížení na co se těšit, pak je to školní kolo recitační soutěže. Spojení krásy slova s krásou a nespoutaností mládí vždy slibuje nevšední zážitky a ani letošní rok tomu nebylo jinak. Zazněly nejen verše klasiků oboru (Jaroslava Seiferta, Jiřího Wolkra atd.), ale i začínajících autorů, mnohdy jen o málo starších než jsou sami naši žáci. Účast byla hojná, konkurence veliká. Není proto divu, že porota měla velmi těžkou práci vybrat ze všech účastníků po třech pro každou kategorii. V I. kategorii (žáci 6. a 7. tříd) zvítězil Roman Pistovčák z 6. A, druhé místo obsadil David Talášek ze 7. A a třetí příčka náleží Václavu Formánkovi z 6. A. V kategorii 8. a 9. tříd obsadila první místo Karolína Neshodová z 9. A, druhou příčku pak Tomáš Šanca z téže třídy. Třetí místo náleží zástupkyni osmé třídy Lucii Gonině. Všem účastněným děkujeme za velmi pěkné předvedené výkony a vítězům gratulujeme.

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI