Tutanchamon, jeho hrobka a poklady

Dne 20. 12. 2022 zájemci z řad šestých až devátých tříd jeli do Brna na výstavu Tutanchamon, jeho hrobka a poklady. Ačkoli v tento den navštívilo výstavu mnoho škol z celé České republiky a lidově řečeno bylo tzv. „plno“, výstavu jsme si i tak užili a dozvěděli jsme se (případně si připomněli) mnoho zajímavého o životě ve starověkém Egyptě. Ještě před odjezdem na exkurzi proběhlo v jednotlivých ročnících projektové vyučování, v rámci kterého žáci debatovali o významu objevu hrobky, udělali si vlastní mumii, nebo měli možnost si vytvořit stolní hru s názvem Faraonova hrobka, která mohla posloužit i jako originální ručně dělaný vánoční dárek. Už nyní se těšíme, jakou další zajímavou exkurzi podnikneme 🙂.

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI