Školní výlet 8.A

Výlet do Hodonína

Dne 20.6. jsme s naší třídou (8.A) vyrazili vlakem na celodenní výlet do Hodonína. Naší první zastávkou bylo Masarykovo muzeum. Jednalo se o menší muzeum, které se specializovalo na život Tomáše Garrigue Masaryka. Celá prohlídka trvala asi tak hodinu. Během exkurze jsme vyplňovali pracovní list, aby se paní učitelka ujistila, že dáváme pozor. Muzeum a celá výstava byla vizuálně dost hezká, přišlo mi ale, že pro nás děti to bylo až moc odborné. Myslím, že to byl i důvod, proč to mě a některé mé spolužáky moc nebavilo. Na druhou stranu je dobře, že jsme muzeum navštívili, protože pan Masaryk je pro nás Čechy velice důležitá osobnost a měli bychom o něm alespoň pár věcí vědět.

 

Poté jsme ještě navštívili hodonínskou zoo. Ta je sice mnohem menší než naše ostravská, ale to vůbec nevadí. Zoo byla krásná a dalo se v ní orientovat (což se o jiných zoo říct nedá). Výběhy byly prostorné a přizpůsobené potřebám daného zvířete. Zvířat tam bylo méně, ale všechna vypadala spokojeně, na čemž záleží nejvíce. Zoo se mi líbila a myslím, že byli spokojeni i mí spolužáci.

 

Celkově se podle mě výlet opravdu povedl. Počasí nám vyšlo krásně, cesta zpátky do Ostravy byla sice kapánek chaotická, ale trochu adrenalinu nikdy neuškodí. Taky bych chtěla pochválit paní učitelku Šindelářovou, že celý den perfektně zorganizovala, a paní asistentku Mikovou, že pomohla paní učitelce nás pohlídat😊.

Názory některých mých spolužáků na náš výlet:

Anonym: „Za mě bylo muzeum moc složité pro naši věkovou kategorii, zoo byla v pohodě.”

Lilly Vargová: „Myslela jsem, že mě muzeum bavit nebude, ale nakonec to bylo dost zajímavé.“

Václav Polák: „Výborný výlet, v zoo se mi líbili šimpanzi“

Lucie Selecká: „Zoo byla malá a muzeum bych si užila více, kdybychom nemuseli dělat ten pracovní list.“

Anonym: „Bylo to velmi super.”

Autorkou textu je Natálie Goláňová z 8. A

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI