Školní kolo recitační soutěže žáků II. stupně

Na naší škole proběhlo ve čtvrtek 17. března 2016 školní kolo recitační soutěže žáků II. stupně. Zúčastnilo se celkem 16 žáků a nutno podotknout, že všichni recitátoři předvedli vynikající výkony. Tříčlenná porota složená z paní učitelky Kvěťákové, Sztefkové a Šindelářové musela dlouho přemýšlet o tom, kdo by se měl umístit na první příčce.

V I. kategorii žáků 6. a 7. tříd okouzlil porotu „nováček“ soutěže Míša Dávid z 6. A, který přednesl báseň Stasa Čarodějnice Františka Ladislava Čelakovského. Druhá příčka pak připadla Báře Bártové ze 7. A. O třetí místo se podělily Klára Mertová a Karolína Neshodová (taktéž ze 7. A)

V II. kategorii žáků 8. a 9. tříd náleží první místo hned dvěma recitátorům. Timon Duda z 9. A přednesl báseň Josefa Kainara Člověka hořce mám rád a svým podáním dokázal, že co do recitačních dovedností je mu základní škola již „malá“, že už se jedná o recitátora na minimálně středoškolské úrovni. Na první příčce se ocitl i Petr Bystroň z 8. A s neméně pěkným výkonem, který zarecitoval báseň Puberta Pavla Cmírala. Druhé místo náleží Honzovi Bukovskému z 9. A, třetí příčka Lukáši Czolkovi z 8. A.

Výkony všech účastníků soutěže byly tak nádherné, že porota už se teď těší na další ročník. Všem žákům děkujeme.

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI