Připomínka památky obětí holocaustu

Již tradičně si na naší škole připomínáme Den památky obětí holocaustu. V pondělí si proto měli žáci už tradičně možnost zapálit svíčku za všechny, kteří v důsledku holocaustu přišli o život. V rámci výuky dějepisu na druhém stupni a ve vybraných třídách prvního stupně jsme si promítli dokumentární film O zlém snu koncipovaný jako vyprávění židovské dívky, která přežila holocaust. Přiložené pracovní listy nás seznámili s tím, co to jsou norimberské zákony a jak ztrpčovala nařízení z nich vyplývající Židům život. Pevně doufáme, že pod vlivem nově získaných vědomostí budou naši žáci v těchto otázkách již po celý život vědět, jak k otázkám rasismu a diskriminace z něho vyplývající přistupovat.

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI