Krabice od bot

Naše škola se v letošním školním roce rozhodla zapojit do charitativní akce s názvem Krabice od bot, kterou pořádá Diakonie ČCE. Jedná se o pomoc dětem z chudých rodin, či z rodin žijících v sociálně vyloučených lokalitách, které mnohdy o Vánocích nedostanou žádné dárky. A protože Vánoce by měly být časem splněných přání a radosti, rádi bychom udělali něco pro dobrou věc.

Projekt jsme přizpůsobili tak, aby se mohla zapojit každá třída. V týdnu od 26. 11. do 30. 11. 2018 po dohodě s třídním učitelem budou mít děti možnost nosit drobné hračky, výtvarné pomůcky, školní potřeby, popř. oblečení a doplňky. Spolu s vyučujícím věci roztřídí, určí pro jaký věk a pohlaví jsou dárky vhodné, uloží je do krabice od bot, kterou vánočně nazdobí. Nutné je viditelně označit (pevným štítkem, který se neztratí), pro koho je krabice určena (věk 0-17 let, pohlaví).

Dárky nemusí být nové, ale pěkné, zachovalé a čisté. Zkrátka takové, které mohou ještě někomu udělat radost. Vždy je třeba mít na paměti, že námi vyzdobená a naplněná krabice od bot může být jediným dárkem, které dítě dostane.

 

Co se do krabice hodí?

  • Hračky, nové i starší (Pouze věci v dobrém stavu!).
  • Předměty pomáhající k rozvoji talentu: tužka a hezký sešit, skicák a pastelky, vodové barvy a štětec, sportovní potřeby, knížka přiměřená věku dítěte.
  • Hezké neobnošené kusy oděvů či oděvních doplňků, o nichž se dá předpokládat, že dětem udělají radost – tričko, čepice apod.
  • Další: pro holčičky panenky a dětskou bižuterii, pro kluky autíčka nebo nářadí.

Co se do krabice naopak nehodí?

  • Věci rozbité, špinavé, opotřebované nebo příliš staré.
  • Věci luxusní a drahé, aby nevzbuzovaly závist jiných obdarovaných dětí.
  • Věci nevhodné vzhledem k věku či takové, které mohou být nebezpečné – šipky s kovovými hroty, pyrotechnika, nože apod.
  • Potraviny, které podléhají rychlé zkáze, ovoce apod., prošlé potraviny.
  • Křehké věci.

Více informací lze nalézt na webových stránkách https://www.krabiceodbot.cz.

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI