Čtenářská dílna Celé Česko čte dětem v knihovně na Vietnamské 

Ve středu 1. 2. 2023 měli žáci devátých tříd možnost zúčastnit se čtenářské dílny v rámci projektu Celé Česko čte dětem. Petra Charmite představila knížku Kapuce od mikiny, jež obsahuje 15 povídek předních českých autorů, kteří se snažili napsat příběhy o problémech a starostech mladých lidí. Žáci sami si vybrali předem, se kterou povídkou, respektive se kterým tématem chtějí pracovat. Volba padla na povídku No More Drama od Vratislava Maňáka, jež zpracovává témata: tlak na výkon, syndrom vyhoření, vnitřní svoboda a digitální stopa. Žáci si vybrali toto téma, protože v letošním školním roce je pro ně aktuální – čekají je přijímací zkoušky na SŠ a očekávání dospělých z řad rodičů i pedagogů jsou mnohdy veliká. 

Čtenářská dílna se povedla, žákům se líbila. Odměnou jim bylo, že každý účastník obdržel knihu Kapuce od mikiny, aby si mohl přečíst všechny povídky v ní obsažené. Žáci z ostatních tříd, kteří se čtenářské dílny nezúčastnili, ale kniha je přesto zaujala, mohou navštívit školní knihovnu, kde je několik výtisků k zapůjčení k dispozici. Pedagogy jistě zaujme metodická příručka s návodem jak vytvářet čtenářské dílny (nejen ke knížce Kapuce od mikiny). 

 

 

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI