Školní kolo recitační soutěže

V uplynulých dvou týdnech (jako již tradičně na přelomu ledna a února) proběhlo jak na I., tak na II. stupni školní kolo recitační soutěže. Mladší i starší žáci připravili nejen vyučujícím v porotě, ale i sobě navzájem dvě krásná odpoledne plná kvalitně přednesené poezie, která dala v plné kráse vyznít bohatosti a nádheře našeho jazyka. Všem zúčastněným žákům děkujeme. Ti, kterým se letos podařilo dosáhnout ve své kategorii na příčky vítězů a obsadili první až druhé místo, budou mít možnost reprezentovat naši školu na Přehlídce recitátorů.

Na prvním stupni v kategorii 1. až 3. třídy zvítězila Leontýna Škutová s básní Drak, druhou příčku pak obsadila Hedvika Plevová, která okouzlila porotu přednesem básně Okáč Josefa Václava Sládka. Třetí místo obsadil Patrik Žylka s básní Jiřího Žáčka Řípa velká jako Říp. V kategorii žáků 4. až 5. tříd pak excelovali žáci 4. B, kteří získali 1. až 3. místo v tomto pořadí Sofie Kozlová, Lukáš Zajac a Alena Ciprichová. V jejich podání zazněly hravé básně Jiřího Žáčka Ušaté torpédo a Emanuela Frynty Koťata.

Na druhém stupni byla největší konkurence v kategorii 6. až 7. třídy, zejména díky hojné účasti zástupců 6. A. Vítězství zaslouženě získal Jakub Ondrušák s básní Motýli Jaroslava Seiferta, druhou příčku obsadil obhájce vítězství z minulého ročníku Roman Pistovčák a třetí místo náleží Nikol Janošíkové. V kategorii nejzkušenějších žáků této soutěže (8. až 9. třída) zvítězila Lucie Gonina s básní Kytička fialek Jaroslava Seiferta. Jaroslav Seifert se spolu s Jiřím Žáčkem a Zdeňkem Svěrákem stali nejoblíbenějšími autory nejen letošního kola. Druhé místo náleží Patriku Kubalovi, třetí pak Tereze Kabelkové, oba podali neméně krásné výkony.

Ještě jednou všem zúčastněným děkujeme (taktéž rodičům a učitelům, kteří děti na soutěž připravovali), postupujícím žákům do dalších kol přejeme mnoho úspěchů a již nyní se těšíme na další ročník.

 

 

 

Comments are closed.

© 2016 ZŠ UKRAJINSKÁ, OSTRAVA - PORUBA / Prohlášení o přístupnosti / HELP DESK / CHILLI